راه اندازی کسب و کار

 • 13 اسفند 1399

حساب کاربری کسب و کار

با تغییر حساب کاربری مشتری (عادی) به حساب کاربری کسب‌ و‌ کار می توانید از همه ی قابلیت‌های کسبینو استفاده‌کنید ، در نظر داشته باشید حساب‌های کاربری مشتری (عادی) قابلیت‌های کمتری برای فعالیت در کسبینو دارند، چون این قابلیت ها برای کاربرانی فعال است که حساب کسب‌وکار دارند.
تفاوت حساب کاربری عادی با کسب و کار در قابلیت پست گذاشتن ، استفاده از بسته های تبلیغاتی و … است.

شما می توانید با مراجعه به صفحه شخصی خود (صفحه پروفایل) و با کلیک بر روی گزینه ویرایش پروفایل اطلاعات کسب و کار خود را وارد نمایید.
برای تغییر حساب کاربری به کسب و کار باید حتما اطلاعات مربوط به گزینه ی مشخصات و آدرس کسب و کار را تکمیل نمایید، پس از تکمیل هر کدام از گزینه ها یک تیک سبز دریافت می کنید که بیانگر این است که موارد درخواستی را به درستی تکمیل کرده اید.
پس از تکمیل گزینه ها و بارگذاری تصویر کسب و کار خود، بر روی گزینه ” درخواست انتشار کسب و کار ” کلیک نمایید تا اطلاعات شما به طور کامل ثبت و حساب کاربری شما به طور اتوماتیک به کسب و کار تغییر پیدا کند.

با تغییر حساب کاربری به صاحب کسب‌و‌کار می توانید از همه‌ی قابلیت‌های کسبینو استفاده نمایید ، چون اکثر قابلیت های کسبینو مختص صاحبان کسب‌وکار است.
قابلیت‌هایی همچون بارگذاری پست (به صورت عکس، ویدیو و … ) ، استفاده از بسته های تبلیغاتی دیوار و مکان محور ، خرج کردن پرسیس جمع آوری شده از تعاملات در کیف پول کسبینو ، دریافت تیک آبی و قرار گرفتن کسب و کار در نقشه و سرچ کسبینو و …

ویرایش پروفایل

برای ثبت موقعیت مکانی، کافی است به صفحه شخصی خود (صفحه پروفایل) بروید و بر روی گزینه ویرایش پروفایل کلیک نمایید ، سپس آدرس کسب و کار را انتخاب کنید ، از گزینه موقعیت به دو صورت می توانید لوکیشن (موقعیت مکانی) خود را ثبت نمایید:
1- اگر در محل کسب وکارتان هستید می توانید با کلیک بر روی گزینه ” من را موقعیت یابی کن ” به صورت اتوماتیک موقعیت خود را ثبت نمایید.

2- از طریق گزینه “انتخاب از روی نقشه” موقعیت مکانی‌ خود را به صورت دستی ثبت نمایید.

 

شما می توانید با ورود به صفحه شخصی‌تان (صفحه پروفایل) و انتخاب گزینه ” ویرایش پروفایل ” اطلاعات خود را ویرایش نمایید.

 

ویرایش پروفایل در کسبینو

خدمات کسبینو

تمامی افراد حقیقی، حقوقی، خدماتی، کسب و کارهای صنعتی، اصناف، استارتاپ ها، شرکت های دانش بنیان، پزشکان، مشاغل خانگی، معلمین و دانشجویان، سازمان ها و دستگاه‌ها و … می توانند در کسبینو ثبت نام کنند و  صفحه اختصاصی خود را راه اندازی نمایند.

کسب و کارها در کسبینو می توانند:

 • کسب و کارها در کسبینو می توانند اطلاعات موقعیتی و رویدادهای تجاری کسب و کار خود را بصورت مکانی ثبت نمایند.
 • رایگان بودن ثبت نام, عضویت و معرفی خدمات و محصولات در کسبینو
 • ایجاد باشگاه مشتریان و شبکه سازی برای کسب و کارها به واسطه شبکه اجتماعی بودن کسبینو
 • کسب و کارها می توانند تبلیغات خدمات و محصولات خود را به کاربران و مشتریان نزدیک به کسب و کار خود و کابران یا مشتریان در یک محدوده خاص و تعیین شده توسط خودشان ارسال نمایند
 • کسب و کارهای ثبت شده بر روی نقشه کسبینو این قابلیت را دارند که بر اساس موقعیت مکانی و نوع خدمات از سوی کاربران جست وجو شوند
 • برای اولین بار در دنیا ، تمامی کاربران می توانند با تعاملاتی که در کسبینو دارند پرسیس جمع آوری نمایند و از مزیت های آن بهره مند شوند
 • ارائه بسته های تبلیغات ارزان قیمت برای کسب و کارها
 • استفاده از تبلیغات مکان محور به منظور توسعه کسب و کار و کسب درآمد بیشتر
 • فروش محصولات و ارائه خدمات به مشتریان بدون نیاز به پرداخت کارمزد
 • دریافت تیک آبی برای کسب و کارهایی که احراز هویت شده اند
 • ارائه خدمات به صورت سراسری در تمام نقاط کشور و حتی در خارج از مرزهای ایران برای ایرانیان عزیز
 • بهره مندی کسب و کارها (کارفرمایان) و کاربران عادی (کارجویان) از طرح اشتغال کسبینو
 • دارای کیف پول با قابلیت های منحصر به فرد
 • امکان ثبت نظر و امتیاز در صفحه شخصی (پروفایل) کسب و کارها از سوی کاربران و مشتریان
   • پشتیبانی آنلاین ، هفت روز هفته و 24 ساعته
   • استفاده از نقشه بومی
   • ارائه تحلیل بازار به کسب و کارها شامل: تحلیل مشتریان، تحلیل رقبا و تحلیل همکاران (بزودی)
   • خرید آنی محصولات با کلیک بر روی عکس محصول (بزودی)
   • امکان استفاده از دایرکت و لایو (بزودی)

پرسیس به اعتبار رایج و امتیاز کسبینو گفته می شود
که یکی از راه های دریافت پرسیس تعاملاتی است که شما در کسبینو از طریق لایک کردن پست ها، ثبت نظر، ثبت پست و مشاهده پست ها دارید.

اگه برای کسب و کار خود مجوزهای قانونی (مانند مجوزهای صنفی) دارید، پس از احراز هویت می توانید تیک آبی دریافت نمایید تا از سایر کسب و کارها متمایز شوید.

تیک آبی باعث می شود بازدید از صفحه کسب و کار شما بیشتر شود و مشتریان بیشتری به شما برای دریافت خدمات و خرید محصولاتتان مراجعه کنند.

کسبینو یک بازار (شبکه اجتماعی) 24 ساعته است و هر زمانی که بخواهید می توانید به کسبینو مراجعه نمایید و از خدمات آن بهره مند شوید.

اما اگر نیاز به مشورت و یا خرید از محصولات و خدمات کسب و کارها دارید، می توانید با مراجعه به صفحه شخصی فروشنده و اطلاع از ساعات کاری صاحب کسب و کار در ارتباط باشید.

می توانید با شرکت در رویداد ها و افزایش تعامل در کسبینو پرسیس جایزه بگیرید
این تعاملات شامل: لایک کردن پست ها، ثبت نظر، ثبت پست و مشاهده پست ها است.
مجموع امتیازی که هر کاربر از تعاملات شامل : لایک ، کامنت، ثبت نظر و مشاهده پست ها ، می تواند در روز دریافت نماید یک پرسیس به شرح زیر است:
1- امتیاز پست: کاربر در روز مجموعا با بارگذاری 5 پست میتواند امتیاز کامل بگیرید و هر پست 0.1 امتیاز دارد که مجموعا در روز با احتساب 5 پست، 0.5 پرسیس دریافت می کند.
2- امتیاز لایک: کاربر در روز تا سقف 10 لایک میتواند امتیاز کامل را دریافت نماید و هر لایک 0.015 و با احتساب 10 لایک ، مجموعاً 0.15 پرسیس روزانه دریافت می کند
3-امتیاز کامنت: کاربر در روز تا سقف 10 کامنت می تواند امتیاز کامل را دریافت نماید و هر کامنت 0.015 و مجموعاً 0.15 پرسیس روزانه دریافت می کند.
4-امتیاز ویو: کاربر در روز تا سقف 20 ویو می تواند امتیاز کامل را دریافت نماید و هر ویو 0.01 امتیاز و مجموعا 0.2 پرسیس روزانه دریافت می کند
به این صورت شما روزانه یک پرسیس از کسبینو دریافت می کنید و می توانید در انتها با جمع آوری این پرسیس ها از بسته های تبلیغاتی کسبینو تا سقف پرسیس دریافتی از تبلیغات مکان محور به صورت رایگان در کسبینو بهره مند شوید
برای مشاهده امتیاز های دریافتی هم به کیف پول خود مراجعه کنید

 

برای دسترسی به کیف پول می توانید از دو طریق زیر اقدام کنید:
1- به صفحه شخصی‌تان (صفحه پروفایل) بروید و از بالا سمت چپ بر روی گزینه کیف پول کلیک نمایید.
2- به صفحه دیوار کسبینو یا صفحه نقشه کسبینو بروید و از بالای صفحه سمت راست بر روی چهار خانه کلیک کنید و سپس از نوار باز شده در پایین صفحه بر روی کیف پول کلیک نمایید.
در کیف پول شما می توانید موجودی پرسیس را مشاهده کنید، همچنین می توانید ببینید با تعاملاتی که داشتید چقدر پرسیس جمع آوری کرده اید.
همچنین از قسمت طرح‌های فعال در کیف پول ، می توانید بسته های تبلیغاتی فعال خود را مشاهده کنید.

شما می توانید پرسیس جمع آوری شده خود را از کیف پول برای استفاده رایگان از بسته تبلیغاتی مکان محور و بسته دیوار استفاده و خرج کنید. البته به یاد داشته باشید اگر پرسیس شما به اندازه بسته تبلیغاتی باشد این امکان میسر است.

برای اطلاع از اینکه آیا پرسیس شما به اندازه پرسیس بسته تبلیغاتی است ، می توانید اول از کیف پول خود ، موجودی پرسیس خود را چک کنید و سپس به بسته مورد نظرتان مراجعه کنید و از اطلاعات آن بسته مقدار پرسیس مورد نیاز برای خرید بسته با پرسیس را مشاهده کنید.

 

نحوه کار کردن با کسبینو

برای جستجوی یک کسب و کار و یا محصول و خدمتی ، می توانید از طریق دیوار کسبینو یا همان صفحه گرید(اکسپلور) اقدام کنی و از بالای صفحه سمت چپ بر روی ذره بین (جستجو) کلیک نمایید.

در این قسمت می توانید جستجوی خود را براساس چهار دسته بندی آغاز کنید:

 • جستجو براساس دسته بندی کسب و کار: در این قسمت کافی است تا عنوان فارسی صفحه کسب و کار مورد نظرتان را وارد کنید تا آن صفحه (پروفایل) را برای شما پیدا نماید

جستجوی مشاغل

 • جستجو براساس دسته بندی محصول / خدمت

در این قسمت می توانید نام محصول یا خدمت مورد نظرتان رو وارد کنید تا اطلاعات مورد نیازتان رو مشاهده نمایید.

جستجو محصول یا خدمت

 • جستجو براساس دسته بندی پست

در این قسمت می توانید با وارد کردن عنوان خاصی از رویدادهای اطرافتان مطلع شوید و آنها را مشاهده کنید

جستجوی رویداد در کسبینو

 • جستجو براساس دسته بندی شناسه

در این قسمت می توانید با وارد کردن شناسه کاربری (آیدی) ، کسب و کار مورد نظرتان را مشاهده کنید

جستجو آیدی در کسبینو

اگر پستی رو مشاهده کردید و تمایل به استفاده از محصول و یا خدمات آن کسب و کار رو داشتید، کافی است با مراجعه به صفحه شخصی صاحب کسب و کار ، از قسمت تماس و شماره تلفن ، با آن کسب و کار در ارتباط باشید

تمامی مشاغل، اصناف و فروشگاه های اینترنتی ، استارت آپ ها و … امکان فعالیت در کسبینو را دارند و می توانند در کنار فروشگاه حضوری و یا اینترنتی خود در کسبینو هم فروشگاه مجازی مختص به خود را راه اندازی نمایند و درآمد بیشتری کسب کنند.

ثبت نام، عضویت و بارگذاری پست‌های تبلیغاتی‌تان در کسبینو کاملاً رایگان است.

صاحبان کسب و کار بابت فروش محصولات و ارائه خدمات خود ، هیچ کارمزدی در کسبینو پرداخت نمی کنند.

بله شما می توانید با ثبت نام و عضویت در کسبینو همانند سایر کسب و کارها به معرفی و تبلیغ کار خود بپردازید و کسب درآمد نمایید.

رتبه بندی هر صفحه‌ی کسب و کاری براساس میزان رای است که کاربران و مشتریان در صفحه شخصی (پروفایل) آن کسب و کار ، در قسمت نظرات ثبت می کنند.

نظرات در کسبینو

کسبینو به صورت سراسری در تمام کشور و حتی در خارج از مرزهای ایران، به ایرانیان عزیز با افتخار خدمات خود را ارئه می دهد.

پشتیبانی آنلاین کسبینو هفت روز هفته و 24 ساعته در خدمت شماست و می توانید از طریق دکمه پشتیبانی آنلاین در اپلیکیشن و یا
آیکون پشتیبانی در سایت کسبینو با ما در ارتباط باشید.

همچنین می توانید از طریق شماره تماس درج شده در سایت و یا در اپ کسبینو در ساعات اداری با ما در تماس باشید.